ניהול סיכונים והזדמנויות בזירה משבשת

״כמעט תמיד, שיבוש הוא הזדמנות הרבה לפני שהוא הופך לאיום״ פרופ. קלייטון כריסטנסן, HBS

מנהלים וארגונים פועלים כיום בסביבה של ערעור תמידי, מגה שיבושים ואי ודאות מתמשכת. עידן הקורונה מדגים היטב כיצד תכניות מושקעות, תחזיות ואסטרטגיות מבטיחות יכולות לקרוס בן לילה בעולם שבו תנודתיות ושיבוש הם בגדר נורמה. ארגון השואף לא רק לשרוד שיבושים, אלא גם לצמוח מתוכם, צריך לזהות שינויים בזמן ולפעול, בטרם יהפכו לסיכונים. מאידך, בסביבה עתירת שיבושים, לא ניתן לצפות מראש או להגיב לכל איום.

ניהול סיכונים בשיטה הדואלית, Bimodal Risk Management TM  הינה גישה חדשנית המפגישה בין תפיסות ומגמות מסורתיות בתחום ניהול הסיכונים לבין המציאות העסקית, הכלכלית, התפעולית והרגולטורית המורכבת כיום.

בהכשרה נבחן סוגיות ואתגרים מהותיים בתחום ניהול הסיכונים במערכות מורכבות. מבין הסוגיות בהן נדון: שליטה, בקרה, יכולת חיזוי ותכנון בתנאי אי-ודאות, ארגונים ״אנטי שבירים״, תופעות ״אפקט פרפר״ ו״ברבור שחור״, כשלים וסיכונים בניהול הסיכונים הקונבנציונלי וסוגיות נוספות שהופכות לקריטיות בשווקים הכאוטיים של תקופתנו.

ההכשרה מעניקה למשתתפיה כלים חדשניים שיאפשרו להם לזהות ולנתח את שינויים ואירועים בסביבת עסקים מורכבת. כמו כן, ״מפת דרכים״ אסטרטגית וכלים יישומיים שיאפשרו למנהל ולארגון לזהות בזמן שינויים, להיערך אליהם באופן גמיש ולמנף את ההזדמנויות הטמונות בהם לטובת צמיחה וחיזוק החוסן העסקי.

מועד ומשך ההכשרה

ההכשרה נבנת באופן ייחודי מותאם בדייקנות לצרכי הארגון. משך הרצאה ממוצעת הינה כ- 1-2 שעות משך סדנא ממוצעת - חצי יום- יום

תכנים ואתגרים

אנחנו ממוקדים בלקוח. תכני ההכשרה מותאמים לסוגיות ולאתגרים המשתנים של הלקוח ונבנים בשותפות איתו

מיקום ומתכונת

כל ההכשרות ניתנות במתכונת פרונטלית בבית העסק / אתר נבחר, או באופן מקוון באמצעות תוכנת ZOOM או במתכונת היברידית - שילוב של פרונטלי ומקוון